Narodowe Centrum Nauki pragnie poinformować o ogłoszonym we współpracy z siecią Trans-Atlantic Platform (T-AP) for Social Sciences and Humanities nowym konkursie na międzynarodowe projekty badawcze pn. Recovery, Renewal and Resilience in a Post-Pandemic World (RRR Call 2021).

O finansowanie w konkursie mogą ubiegać się konsorcja międzynarodowe złożone z minimum 3 zespołów badawczych z co najmniej 3 krajów biorących udział w konkursie, z obu stron Atlantyku.

 Kraje i agencje uczestniczące w konkursie:

Brazylia (FAPESP), Chorwacja (HRZZ), Finlandia (AKA), Francja (ANR), Kanada (FRQSC, IDRC*, SSHRC), Kolumbia (MINCIENCIAS), Niemcy (BMBF/DLR-PT, DFG), Polska (NCN), Republika Południowej Afryki (NRF), USA (NSF), Szwajcaria (SNSF), Wielka Brytania (UKRI-AHRC, UKRI-ESRC)

* International Development Research Centre Canada (IDRC) zapewnia finansowanie dla naukowców z Belize, Boliwii, Kostaryki, Dominikany, Salwadoru, Ekwadoru, Gwatemali, Hondurasu, Nikaragui, Panamy, Paragwaju oraz Peru

 

Harmonogram konkursu:

  • Termin składania obowiązkowych formularzy Intention to Submit(ItS): 14 czerwca 2021 r.
  • Termin składania pełnych wniosków wspólnych (Full Proposals):12 lipca 2021 r.
  • Termin składania wniosków krajowych w systemie ZSUN/OSF:19 lipca 2021 r.
  • Wyniki konkursu: ostateczna decyzja w trakcie ustalania
  • Początek realizacji zakwalifikowanych projektów: marzec 2022 r.

 

Na realizację zadań przez polskie zespoły badawcze wyłonione w konkursie Narodowe Centrum Nauki przeznaczy środki finansowe w kwocie 600 000 EUR.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią ogłoszenia na stronach internetowych NCN i sieci T-AP oraz do podzielenia się informacją o konkursie ze wszystkimi zainteresowanymi osobami.

 

Osoby do kontaktu w Centrum Nauki UŁ:

Joanna Korczyńska – e-mail: joanna.korczynska@uni.lodz.pl

Ewelina Wronka – e-mail: ewelina.wronka@uni.lodz.pl