Szanowni Państwo,

Miło jest nam  poinformować Państwa o realizowanym Projekcie NAUKOWIEC, w ramach którego w październiku organizowane są wydarzenia mające na celu pomoc w świadomym planowaniu i rozwijaniu kariery naukowej. Zapraszamy do udziału i rozpowszechnienia poniższej informacji wśród pracowników, doktorantów i studentów studiów magisterskich planujących przystąpienie do studiów doktoranckich:

Dni Kariery i Mobilności pt. Projekt NAUKOWIEC

Jak planować i rozwijać karierę zawodową i pasje naukowe? Jak budować sieć kontaktów i zaistnieć w środowisku? Jakie umiejętności rozwijać? Jak pisać wnioski o granty? Jak współpracować z sektorem nieakademickim? Jeśli jesteś doktorantem albo zamierzasz nim zostać, jeżeli jesteś już doktorem a chciałbyś dowiedzieć się jak rozwinąć swoją karierę naukową przyjdź na nasze wydarzenie.

Podczas 3 dni będzie można porozmawiać ze stypendystami krajowych i zagranicznych programów, ekspertami z różnych dziedzin i sektorów, doradcami w planowaniu kariery i przedstawicielami świata biznesu. Udział w wydarzeniach pomoże w świadomym planowaniu i rozwijaniu kariery, pokaże istniejące narzędzia i możliwości. Dodatkowo zaprosimy do udziału w konkursie z nagrodami oraz przekazania swoich opinii i oczekiwań co do rozwoju kariery naukowej w Polsce.

Organizatorami wydarzeń sąKrajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN) – koordynator projektu, Uniwersytet Łódzki Politechnika Krakowska Politechnika Śląska Poznański Park Naukowo-Technologiczny, oraz firma Science PR specjalizująca się w promocji nauki.

Wydarzenia zostały objęte patronatami: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Przewodniczącego KRASP, Polskiej Akademii Nauk, Rady Głównej Instytutów Badawczych oraz Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Link do inicjatywy i więcej informacji: https://www.euraxess.pl/pl/poland/projekt-naukowiec

Link do strony wydarzenia w Łodzi: http://lodz.projektnaukowiec.pl/

Projekt finansowany z programu Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 w ramach umowy nr 741769 oraz przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.